Lekcja przez Skype - jak to działa? 

Uczysz się języka niemieckiego z dowolnego miejsca na świecie. Lekcja odbywa się na odległość, przez Skype lub telefon. Nasz lektor w czasie lekcji jest w szkole, Ty jesteś w dowolnym miejscu w którym masz zasięg telefonu lub dostęp do internetu. Wszystkie lekcje są z lektorem, przez całą godzinę lekcyjną lektor jest do Twojej wyłącznej dyspozycji. Każda lekcja języka niemieckiego trwa 50 minut. W czasie lekcji ćwiczysz mówienie, rozumienie, pisanie i czytanie w języku niemieckim.

Ale dlaczego nauka niemieckiego przez Skype?

Czy nauka języka niemieckiego daje jakieś korzyści w stosunku do nauki innymi metodami? Czy może lepiej wziąć korepetycje lub udać się do stacjonarnej szkoły językowej?

Zacznijmy od zadania sobie podstawowego pytania, co chciałbym się nauczyć? Do czego będę wykorzystywał język niemiecki którego zapragnąłem się nauczyć?

Zdecydowana większość naszych słuchaczy potrzebuje opanować język niemiecki bo potrzebuje go w celach zawodowych. Czy to opiekunka osób starszych która chce wyjechać do Niemiec, czy to fachowiec budowlany który chce znacząco zwiększyć swoje zarobki dzięci znajomości niemieckiego czy to pracownik korporacji który dzień w dzień musi telefonicznie rozmawiać z centralą w Niemczech.

Wszystkie te potrzeby językowe sprowadzają się do jednego - nasi słuchacze chcą po prostu rozmawiac po niemiecku. Chcą rozmawiać swobodnie, bez zastanawiania się nad każdym zdaniem. Chcą w locie rozumieć swojego niemieckojęzycznego rozmówcę i od razu odpowiadać lub zadawać pytania po niemiecku.

I tu właśnie dochodzimy do sedna, dlaczego uczymy niemieckiego przez Skype a nie na przykład z książek lub pisząc na tablicy. Skype to program do rozmawiania. Nauka przez Skype to ciągła rozmowa. Przez całą lekcję bez przerwy rozmawiasz z lektorem. Nie tracisz ani minuty z kupionej lekcji, nie tracimy czasu na uzupełnianie dziennika, na przepisywanie słówek do zeszytu, na zastanawianie się jakie brakujące słowo wpisać w zdaniu w quizie. Nie robimy tego wszystkiego, ponieważ jest to zwykła strata czasu. Wszyscy wiemy jak wygląda nauka języka niemieckiego w szkole albo w tradycyjnej szkole językowej. Większość czasu traci się na czynności które niewiele wnoszą do nauki żywego, mówionego języka. W tradycyjnych metodach nauki prawdziwa rozmowa po niemiecku to może kilka minut z 45 czy 50 minut całej lekcji. Czyli płacisz za godzinę lekcyjną nauki języka, a naprawdę rozmawiasz może 10% tego czasu. Czy to ma sens? Przecież rebusy językowe możesz rozwiązywać w domu, nie płacąc za to. A co jeśli chcesz rozwiązywać takie rebusy? Nie ma problemu, możemy zaoferować Ci dostęp do platformy online gdzie będziesz miał możliwość poćwiczyć słówka itp., ale nie będziesz musiał tego robić w opłaconym przez Ciebie cennym czasie. My wolimy abyś ten czas w 100% poświęcił na intensywną naukę żywego języka, na rozmowę, na osłuchanie się z niemieckim czyli na przygotowanie do tego, co jest najbardziej istotne czyli do rozmowy w języku niemieckim. I dlatego właśnie nauka niemieckiego przez Skype jest tak skuteczna - skupiasz się tylko i wyłącznie na rozmowie, na żywym języku.

Gotowy na lekcję próbną przez Internet?

Kliknij i weź lekcję próbną online z naszym lektorem.

© AWANS Sp. z o. o. Wszystkie prawa zastrzeżone.